Boncuklu Patik Nasıl Yapılır?

Şu kış aylarında ayaklarınızı ısıtmak ya da bir arkadaşınıza hediye etmek istemez misiniz? Bunun için beğeneceğinizi düşündüğüm bir örgü patik modelini sizlerle paylaşmak istiyorum. Boncuklu patik nasıl örülür diye merak edenler aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirler. Boncuklu patik nasıl yapılır öğrendikten sonra dilerseniz el işi satış bölümümüzde ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Bu konuda yardım ve destek için sayfanın aşağısında yer alan yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Boncuklu Patik İçin Kullanılacak Malzemeler

-Patiklik yün

-Tığ

-Boncuk

Boncuklu Patik Nasıl Yapılır?

Boncuklu patik nasıl yapılır işlemine boncukları ipe geçirmekle başlayalım. Ne renk patik istiyorsanız boncuklarında aynı renk yada farklı bir renkte kullanabilirsiniz. 14 zincir çekilip üzerine 14 tırabzan örün. İlk başladığınız ve en son yaptığınız tırabzanın dibine 3 tane yapın. Yine yanlardan aynı yerden 3’er arttırın ve 8 sıra tırabzan örün. 8 sıra boncuklu patik nasıl örülürördükten sonra örnek yapmaya başlayın. 5 zincir çekip 4’üncü batılır ve 4 boncuk tığla alınıp aynı yere tekrar batılır. Bu işlemi yaparak 6 boncuklu kafes yapılmış olur.

Boncuklu patik yapılışında arka kısmı hep tırabzan örülür. Öne gelindiğinde 3 zincir çekip boncukların aralarına ve üzerine batarak sıra tamamlanmış olur. Bir sıra boncuk, bir sıra boncuklu kafes yapılır. Üste doğru boncuklu kafes 5 tane olunca, ayrım yerinden geriye doğru örme işlemine devam edilir. Patiği bitirmek için boncuklu kafesten 9 sıra olacak. Dantel ekler gibi topuk kısmını sık iğne yaparak ekleriz. Böylece boncuklu patik yapımı bitmiş olur. Kenar kısımlarını tığlıyor, hoş ve zarif bir patik elde etmiş oluyorsunuz.

Özellikle el işi satış için çok tercih edilen boncuklu patik yapılışına eliniz alıştıktan sonra seri üretime geçebilir ve para kazanabilirsiniz. El işi satış konusunda sorularınızı yoruma bırakabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir