Fiyonklu Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Bayanlar genellikle hamilelik dönemlerinde sıkılgan bir yapıya sahip olurlar. Sürekli bir arayış içine girip anne olacağının heyecanını yaşarlar. Sıkıldıklarında daha çok bebekle ilgili olan şeyler onları motive eder. Bu nedenle birçok doktor, bayanların hamilelik dönemlerinde elişi örnekleri ile uğraşmalarını önermektedir.

Elişi örnekleri denince akla çok şey geliyor elbette. Bugün sizler için fiyonklu örgü battaniyenin yapılışını paylaşmak istiyorum. Çünkü fiyonklu örgü battaniye beğeneceğinizi düşündüğüm çok zarif ve şık bir model. Bu model için ister tek tek, ister bir kaç renkte kullanabilirsiniz.

Fiyonklu Örgü Battaniye Nasıl Yapılır?

Tığ ile yapılan elişi örnekleri içinde fiyonklu örgü battaniye harika bir model diyebilirim. Örgüye başlamadan önce battaniyenin büyüklüğüne karar verin. Biz bu model için 12 ve katlarının yanında 2 zincir çekerek başlıyoruz. Zinciri çektikten sonra üzerine tırabzan yapıyoruz. Bir sonraki sıraya 7 tane sık iğne yapıp başlıyoruz. 6 zincir çektikten sonra üzerine 5 sık iğne örülüyor. Tekrar 6 zincir 5 sık iğne ile devam ediyoruz. 21 adet zincir çekiyoruz.

Aynı zincir üzerine 3 sık iğne, 1 tırabzan, 3 tırabzan, 2 trabzan-3 sık iğne, 1 tırabzan, 4 tırabzan, 1 tırabzan – 3 sık iğne şeklinde örüyoruz ve sık iğne ile birleştiriyoruz. 2 fiyonk arasını 15 sık iğne bırakıp işlemi tekrarlıyoruz. Tabii ki siz fiyonkları istediğiniz aralıklara yerleştirebilirsiniz.

1 sıra tırabzan – 1 sıra sık iğne – 1 sıra tırabzan yapılınca fiyonklu örgü battaniye modeli ortaya çıkmış oluyor. Fiyonklu örgü battaniye nasıl yapılır konusunda anlayamadığınız yerler olursa yoruma bırakabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir