Şık ve Kullanışlı Örgü Paspas Yapılışı

Ev dekorasyonunda örgü, son zamanlarda önemli bir hale geldi. Örgü paspas modelleri de bu modaya dahil oldu. Kendi zevkinize göre ve evinizin dekorasyonunu uygun harika paspas modelleri yapmak istemez misiniz?

Şık ve Kullanışlı Örgü Paspas Yapılışı

Örgü paspas yapılışı için ister tığ, ister şiş kullanabileceğiniz gibi evde parça ipleriniz var ise onları da değerlendirerek ziyan etmemiş olursunuz. Farklı boyutlarda yaptığınız el işi modellerini evinizin birçok yerinde kullanabilirsiniz.

Makina paspaslarından hoşlanmayan, hazır sevmeyen hanımlar için el işi modelleri adeta bir kurtarıcı gibidir, evin demir başı gibidir. Banyoda, mutfakta, holde, kapı önlerinde mutlaka bulunur.

örgü paspas elişi örnekleriYıldız Örgü Paspas Modeli

Bu model, eskilerden günümüze kadar gelmiş şıklığını hiç kaybetmemiş bilindik bir örgü şeklidir. Çeşit renkte ipler kullanılır, 12 köşeli ve yıldız şeklinde örülür. 6 zincir çekilerek başlanır. Tırabzanla doldurulur, daha sonra ikinci sırada bir boşluğa 2 tırabzan yapılır, aralarına 2 zincir örülür. Örgü işlemi bu şekilde devam eder. Örgü paspas örüldükçe köşeler ve yıldız görünümü ortaya çıkacaktır. İstediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. En son bittiğinde kenar kısımlarını tığlayıp kullanıma hazır etmiş olursunuz. Yaptığınız bu modelleri sadece paspas olarak değil, bahçede ahşap mobilyaların üzerine serebilir ya da bir minder üzerine koyup kullanabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Ponponlu Yastık Yapımı ile elişi örneklerini inceleyerek harika görünümlere sahip ponponlu yastıklar oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda el işi modelleri kategorisinde yer alan ponponlu yastık yapılışı detaylı bir şekilde resimlerle birlikte anlatılmaktadır.

Ponponlu yastık elişi örnekleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir