Yazma Kenarına Püskül Nasıl Yapılır?

Çoğu kişi yazmalarını püsküllü oyalar ile süslemek istemektedir. Bu bakımdan da sizler için bu yazımızı hazırladık ve konuyu da yazma kenarına püskül nasıl yapılır olarak belirledik. Eğer ki siz de bunu merak ediyorsanız yazımızın devamını okumanızda fayda var. Böylelikle siz de kısa süre içerisinde yazmanızın kenarına püskül yapmayı öğrenebilirsiniz. Sadece yazma değil tülbente püskül nasıl yapılır sorusunun da cevabını bulabilirsiniz. Böylelikle sadece yazmalarda olmayarak tülbentte de püskül yapabilirsiniz. Bununla beraber püskül oyası yapımı da son derecede önemli olmaktadır. Böylelikle siz de kendi püskülünüzü yapabilir ve kolaylıkla tülbent ya da yazmaya yapabilirsiniz.

tülbente püskül nasıl yapılır

Yazma Kenarına Püskül Nasıl Yapılır?

Püsküllü yazma oyası yapmak için aynı çengeli ine gibi fakat ucundaki çengeli bulunmayan bir şey bulabilir ya da yapabilirsiniz. Bundan sonra da yazma kenarına püskül nasıl yapılır hakkında detaya geçebiliriz. Çengelli iğne gibi olan fakat ucu açık olan yerin yaklaşık bir santim gerisine elinizi tutun. Ve elinize ip alarak iki tarafa git gel yaparak dolamaya başlayın. Tülbente püskül nasıl yapılır sorusunun cevabı da aynı bu şekilde olacaktır. Bu yapmış olduğunuz püskülü istediğiniz herhangi bir yerde kolaylıkla kullanabileceğinizi söylemekte fayda var. Püskül oyası yapımı da farklı bir konu olduğu için onu da farklı şekilde açıklayabilir ve sizlere bu durumu net bir şekilde izah edebiliriz.

Belirttiğimiz üzere iki tarafa git gel yaptıktan sonra yeterince kalınlığa ulaştığınızı anlayacaksınız. Kalınlığa ulaştıktan sonra da aynı ip le iğnenin alt tarafında yer alan ipe sabitleyerek bağlayın. Sonrasında da üst taraftaki yeri makas yardımıyla keserek ayırın. Böylelikle tülbente püskül nasıl yapılır ile aynı cevaba erişmiş olacaksınız. Makasla kestikten sonra da bağladığınız yerin sağlam olduğunu kontrol edin ve orayı da çengelden çıkarın. Böylelikle püskül oyası yapımı ile kendiniz evinizde çok basit bir püskül yapmış olacaksınız. Bunu da sonra dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. İsterseniz yazmada isterseniz de tülbentte farklı bir görünüm elde edebileceksiniz.

Tülbentlerde ve yazmalarda özellikle de son zamanlarda sıklıkla kullanılan bu püsküller evde kolaylıkla hazırlanabilmektedir. Sizlere de anlattığımız şekilde bu dediklerimizi yapabilir ve evinizde kolay bir şekilde yazma kenarı için püskül yapabilirsiniz. Yazma kenarına püskül nasıl yapılır sorusunun cevabını sizlere bu yazımızda açıklamaya çalıştık. Bu yazılanlardan ileri giderek siz de kendinizi püskül oluşturabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Sadece yazma değil bununla beraber bir de tülbente püskül nasıl yapılır sorusunun cevabı da aynı şekilde olmaktadır. Bu bakımdan da püskül oyası yapımı ile aynı zamanda hem yazma hem de tülbent püskülünü yapabilirsiniz. Püskülünüzün de uzunluğunu ve kısalığını kendinize göre ayarlayabilmek için çengelin ucunu biraz daha açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir